Zatímco při prvním setkání obyvatel města s jeho vedením počátkem října byl sál městského kulturního střediska plný, po dvou měsících se druhého setkání účastnilo jen zhruba třicet lidí včetně deseti zastupitelů. Z jednání se omluvili jak pozvaní poslanci a senátor za vimperský obvod, tak představitelé Policie ČR.

Kdo ale nechyběl, byly Lenka a Iveta Preslovy, které po osobní zkušenosti s nepřizpůsobivými obyvateli ve městě vyburcovaly na začátku října lidi ve Vimperku k větší aktivitě v otázce bezpečí ve městě. Iniciativu Za bezpečné město podpořilo v petici tehdy více než 1300 obyvatel a donutil tak vedení města zabývat se bezpečnostní otázkou konkrétními kroky. Ty jsou v tuto chvíli nejvíce patrné u městské policie, kam právě největší díl přijatých opatření směřoval.

Z účasti, či spíše neúčasti Vimperáků na středečním jednání jsou jak Lenka, tak Iveta Preslová zklamané, ale svým způsobem ji chápou. „Myslela jsem si, že vzhledem k podpisům pod peticí bude účast větší. Ale je pravda, že je před Vánoci a lidé asi mají jiné starosti. Možná si řekli, že se stejně nic nového nedozvědí. Ale stále jsem přesvědčená, že na jaře, až se problémy opět objeví, zase se lidi probudí a přijdou," věří Iveta Preslová. „Sám jste viděl, že nebyla nikterak valná," uvedla k účasti obyvatel Vimperku Lenka Preslová. „Jen doufám, že se nikomu dalšímu nestane to, co se stalo nám," dodala.
Starostu Bohumila Petráška mizivá účast obyvatel také překvapila. „Sice jsem se domníval, že tu bude lidí víc, ale možná právě proto bylo jednání o něčem a lidově řečeno se tu jen nemlátila prázdná sláma," domnívá se starosta.

Důvod, proč možná zdánlivě lidi ve Vimperku bezpečí přestalo zajímat, vidí i v krocích ke zvýšení bezpečí. „Řada lidí i vidí, že městská policie začíná víc pracovat a že podněty, které nám lidé dali při minulém setkání, nezapadly a že se jim věnujeme," doplnil Bohumil Petrášek.