V Krtelích se totiž vůbec poprvé pořádal srandamač, na kterém jednotlivé sbory předvedly svou zručnost. „Jak už napovídá název akce, nešlo o klasickou hasičskou soutěž, i když první tři místa byly oceněné pohárem. Především jsme chtěli uspořádat setkání, na kterém se všichni pobaví, a to se nám snad i podařilo. Úsměv na tváři se totiž objevil i u návštěvníků a našich velkých fanoušků,“ vyprávěl vedoucí sboru dobrovolných hasičů v Krtelích Miroslav Kaše s tím, že podle toho byly upravené i všechny čtyři disciplíny.
Humorné hasičské klání připravoval krtelský sbor zhruba měsíc. Mezi zajištěné služby patřil i stánek s občerstvením a nebo muzika. Dobře také využili okolního prostředí, závěrečná disciplína využila prostoru a v neposlední řadě i vody místního rybníka. „Tuto disciplínu jsme si vymysleli sami, Stejně jako ostatní sbory, jsme si ji i my ale vyzkoušeli až na místě. Jinak jsme se inspirovali z akcí jiných hasičských sborů,“ směje se hasič.
Příjemnou atmosféru a dobře připravenou akci i přes déšť, který sem tam návštěvníky potrápil, chválili nejen hasiči okolních sborů, například z Malovic, Podeřišť a nebo také Chvalovic, ale i hosté. To potvrzuje místní obyvatelka Pavla. „Řekla bych, že se jim dnešní odpoledne moc povedlo, a to nejen z toho důvodu, že jsme mohli shlédnout kondičku našich hasičů. Po skončení soutěže se pořádá i zábava, kterou si určitě nenechám ujít,“ těšila se. Sobotní klání bylo totiž zakončené rockotékou. „Ta se původně měla uskutečnit venku. Právě kvůli počasí jsme ji ale přesunuli do našeho kulturního domu,“ upřesnil Miroslav Kaše. Na zábavě, která se konala do ranních hodin tak slavili jak vítězové, tak i sbory, které se na prvních třech místech neumístily. Ty získaly jako upomínku diplomy. „Protože měla akce veliký úspěch, určitě bychom chtěli v jejím pořádání pokračovat i v dalších letech,“ doplnil závěrem hasič.