Byť na základě rozhodnutí rady města z 28. května platí od prvního června omezení rychlosti na třicet kilometrů v hodině, příslušné dopravní značení nechalo město osadit teprve před nedávnem. Podle místostarosty Roberta Zemana se instalace značek protáhla kvůli správnímu řízení.

„Každý je povinen rychlost jízdy přizpůsobit svým schopnostem, stavu a povaze vozovky a vozidla. Těžko říct, zda by pak v případě nějaké nehody uspěl s obhajobou, že neporušil stanovenou rychlost. To je ale spekulace a bylo by to případ od případu. Druhá věc je, že jsme to v nějakém termínu zadali a správní řízení má své zákonné lhůty a vyžaduje vyjádření dotčených institucí," hájí místostarosta Prachatic časovou prodlevu.

Dopravní značení omezující rychlost v celém centru na třicet kilometrů v hodině už je na vjezdu do ulice Solní a stanovuje řidičům přizpůsobit rychlost jízdy stanovenému limitu kompletně v celé zóně. Včera nainstalovali městští strážníci rovněž přenosný měřič rychlosti před služebnu na Velkém náměstí. Naměřená data se budou nadále shromažďovat a poslouží pro celkový výstup dočasného omezení rychlosti. To by mělo na základě květnového rozhodnutí rady města skončit 30. listopadu. O případném prodloužení snížení rychlosti pak znovu rozhodnou prachatičtí radní.