„Nestačili jsme se divit. Vypadalo to, že někteří šoféři neumějí číst číslice,“ potvrdil po kontrole vedoucí Dopravního inspektorátu v Prachaticích Martin Grožaj. Ačkoli je při průjezdu bývalým areálem kasáren stanovena nejvyšší povolená rychlost 30 kilometrů v hodině, našli se i tací, jež tudy prolítli až šedeástikilometrovou rychlostí.
„Na místě jsem se také dozvěděl, že přítomnost hlídky je šikana. Vysvětlování, že úsek je v současné době přetížený, že tudy procházejí chodci a že si kontrolu žádají sami obyvatelé kasáren, bylo téměř marné,“ vzpomněl Grožaj na případ, který mluví za všechny.
Co na tom, když za pouhé čtyři hodiny kontroly tam policisté zjistili devět přestupků, jeden bude oznámen správnímu orgánu a za zbytek řidiči zaplatili blokové pokuty za více než sedm tisíc korun. „A s tou rychlostí byly hlídky dost tolerantní, braly šoféry až od čtyřicetikilometrové rychlosti výš,“ upřesnil policista s tím, že s jistotou se hlídky v areálu kasáren, nebo i v jiných částech objízdné trasy, objeví v nejbližších dnech a týdnech znovu.

Více v tištěném vydání ve čtvrtek 17. dubna 2008.