V loňském roce je podle údajů organizátorů navštívilo kolem osmi tisíc lidí. Letos očekávají pořadatelé, jimiž jsou Fakulta rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Střední rybářská škola a Vyšší odborná škola vodního hospodářství a ekologie a město Vodňany, účast ještě vyšší. 

„Oslavy jsou samozřejmě každý rok neodmyslitelně spjaty hlavně s rybářskou tematikou. Současně ale také nabízejí pestrý kulturní program pro všechny věkové kategorie. Hlavní hvězdou sobotního večera bude Miroslav Žbirka,“ láká ředitel Městského kulturního střediska Michal Madar.

Vystoupí i kapely Tichá dohoda, Seven, Tlustá Berta nebo zpěvák a skladatel Pekař.Bohatý program bude současně probíhat na náměstí Svobody, dále pak před Městským kulturním domem nebo ve Sportovním areálu Blanice. Na sobotních trzích na vodňanském náměstí nebudou chybět stánky s živými rybami, ale i s nejrůznějšími rybími specialitami.Náklady na letošní ročník VRD se vyšplhaly na 1,1 milionu korun. Z 85 procent jsou hrazeny z rozpočtu města, dále pak z rozpočtu Městského kulturního střediska, z příspěvku Jihočeského kraje a od řady sponzorů.Vodňanské rybářské dny se letos konají pod záštitou jihočeské hejtmanky Ivany Stráské a pro veřejnost jsou pořádány zdarma.

Z programu Vodňanských rybářských dnů
STŘEDA 23. KVĚTNA9.00 budova SOUs Vodňany – Regionální kuchařská soutěž v úpravě kapra 19.30 MěKS Vodňany – Na rybách s… F. Nedvědem
ČTVRTEK 24. KVĚTNA10.00 SRŠ a VOŠ VHE Vodňany – Na kávičce s vědci (beseda)
PÁTEK 25. KVĚTNA 19.30 Sportovní areál Blanice – Blanice Music Festival 19.00 MěKS – Kulturní večer přátelství
SOBOTA 26. KVĚTNA 9.00 až 22.00 náměstí Svobody – Rybářský trh s kulturním programem
14.00 Sportovní areál Blanice – Blanice Music Festival
Dále můžete navštívit výstavu kaprů koi, prohlédnout si prostory střední rybářské školy a fakulty rybářství.