„V úterý jsme z koupaliště vylovili potřebné dvě stovky pstruhů, a ty se podávají při dnešním posezení s dechovkou,“ vysvětlil, jak to bylo s výlovem, vltavický starosta Jiří Fastner. Pstruhy do nádrže vysadili již podruhé. Napoprvé však přišli zkrátka, neboť ryby tehdy vybral neznámý pytlák. Letos si však místní chov již lépe pohlídali.

Přestože předpověď strašila zimou a deštěm, opak byl pravdou. Sobota se svými teplotami i sluncem totiž spíš přiblížila babímu létu. Nicméně pro jistotu pořadatelé přesunuli akci z prostranství u nádrže na hřiště před obecním úřadem a proti dešti raději postavili velký stan. „Tato akce je součástí celoročních oslav 650 let, které uplynuly od první písemné zmínky o obci. A hlavním smyslem je dávat lidi dohromady. Vzhledem k tomu, že v obci nefunguje hospoda, tak vytvořit prostor, kde se můžou sejít a popovídat si, je docela složité,“ řekl k záměru pořadatelů starosta Fastner. K posezení lákalo nejen dobré počasí a dechovka ze Čkyně, ale i skutečnost, že místní měli rybu, ať již opečenou na roštu či z udírny zdarma.

Do konce roku v Horní Vltavici plánují ještě Českobavorské Vánoce a bude-li sníh, tak nějakou tu dětskou radovánku na sjezdovce. Přestože letošní jubilejní rok pomalu končí, důvod k oslavám se najde i v roce následujícím. Horní Vltavice se totiž, stejně jako mnoho dalších obcí či měst na české i bavorské straně Šumavy, zapojila do oslav milénia Zlaté stezky.

Jaroslav Pulkrábek