Zařízení sociální péče usilují o co nejlepší kvalitu pro život svých obyvatel. Někdy se to daří více, jindy méně. Jde o nabídku.
Domov seniorů Mistra Křišťana pojímá člověka, klienty, obyvatele celistvě. Snaží se o individuální přístup. Nabízí péči, službu a řadu aktivit, terapií.
Jedním dobrým příkladem je i nabídka prostoru k setkávání, udržování vztahů s okolím, přáteli, městem. Jedno takové setkání v prostoru domova proběhlo při oslavě 90 let jedné z obyvatelek – Růženy Lexové. Setkání s paní Růženou Lexovou jednou ze zakladatelek Obce baráčníků Vitoraz Prachatice, dlouholetou členkou různých seniorských organizací, kamarádkou, přítelkyní a dnes obyvatelkou domova seniorů proběhlo v Kavárně domova.
Přátelé společně s domovem ji připravili oslavu. Všichni se dopředu ptali "Co máme koupit za dárek.? Co darovat člověku, který „všechno má", je mu 90 let?". A možná odpovědí by mohlo být. „Není to až tak o těch dárcích, ale je to o přátelství a v tomto věku i o čase, který můžeme jeden druhému dát!"
A proto právě proto, se uskutečnila jedna taková oslava 90 leté Růženy Lexové v Domově seniorů Mistra Křišťana, kde dbají především na pohodu, otevřenost a kvalitu života, zdraví. Popřát ji přišli kamarádi i z organizací, kde několik desítek let pracovala, osobně paní ředitelka Hana Vojtová a sociální pracovnice. Sešli se kamarádi, kteří paní Lexové věnovali čas, připravili oslavu vč. hudby, tance a zpěvu a také velkých překvapení. Podívejte se na fotografie, ze kterých spokojenost a dobrá nálada jen srší. Paní Lexová v domově žije se svojí dcerou Jitkou a je velmi spokojená.
Gratulujeme a přejeme pevné zdraví.

Hanka Rabenhauptová