Rekonstrukce skončila. Chybí jen drobné nedodělky. I když i ty během několika málo dnů zmizí.
Například do sekání přerostlé trávy se už prachatické Technické služby pustily. „Už dnes ráno jsme začali sekat trávu, do konce týdne bude hotovo," vysvětlil včera ředitel Technických služeb Prachatice Rostislav Eichner. Kosení trávy a další úpravy v okolí komunikace v Rumpálově ulici budou podle jeho slov do konce týdne hotové.

„Chybí nám tu ale odpadkové koše," upozornila starostu Martina Malého při předávání ulice veřejnosti jedna z jejích obyvatelek Vlasta Štěpánková. „Jinak je ta ulice moc pěkná a ti kluci, co tu pracovali, byli šikovní," pochválila řemeslníky Strabagu paní Štěpánková a souhlasili s ní všichni přítomní. A odpadkové koše? I na ty prý dojde, alespoň to slíbil zástupce odboru komunálních služeb a dopravy Městského úřadu v Prachaticích Zdeněk Rubeš.

Prozatím zůstane také objízdná trasa od „malého hřiště" ke hřbitovu. Ta se podle slov vedoucího odboru investic Jaroslava Markytána zruší zřejmě do konce roku. „Počítáme s tím, že cestu bude využívat ještě stavební firma při opravě hřiště," vysvětlil. Hřiště opraví firma, která postaví ve městě supermarket Kaufland.