Štěpánčin park, stejně jako poškozený altán, je majetkem města. „V pondělí se altán rozebral a odvezl do skladovacích prostor. Uvidíme, co bude vůbec možné použít, jestli jej lze zrekonstruovat, podle vzoru postavit nový, nebo do parku dát něco zcela nového," uvedl místostarosta Robert Zeman s tím, že rozhodnutí teprve padne.
V otázce, co s altánem dál, nemají zatím zcela jasno ani památkáři, byť altán není zapsanou kulturní památkou. Podle Dany Markové ze stavebního odboru MěÚ Prachatice je teď na tahu město, jakožto vlastník. Na původním místě by ale osobně altán viděla ráda. „Určitě by si zasloužil, pokud se bude rekonstruovat, aby byl v téhle podobě zachován. Pokud ano, určitě se k tomu jako památkáři budeme vyjadřovat. Hodně bych se divila, kdyby tu mělo být něco jiného, tahle podoba mi osobně přijde hodně vhodná," říká Dana Marková.
Sama potvrzuje obecnou nostalgii Prachatičáků, kteří vždy nesli poškození altánu i v podstatně menším měřítku v minulosti hodně citlivě. „Je to strašná škoda, ale snad to město nechá opravit a bude tu stát zase. Vůbec si bez něj park nedokáži představit," komentovala nešťastnou událost Zdena Hrůzová z Prachatic.