Pozdvižení mezi řidiči např. na Náchodsku vyvolala polská společnost ORLEN, která se rozhodla o první říjnové neděli čelit nájezdům českých řidičů na benzinky na polské straně hranice radikálním krokem: zlevnila na jediný den pohonné hmoty v podstatě na úroveň cen v Polsku. Nic takového na jihu Čech provozovatelé čerpacích stanic řešit nemusejí. Na Prachaticku se ceny pohonných hmot pohybují kolem 40 korun za litr.

Tradičně nejlevněji, natural 95 i diesel za 38,90, natankují řidiči na ONO v Řasnici, a také se tam stojí na pohonné hmoty fronty. Mnohdy i ve čtyřech řadách. Ve městech cena pohonných hmot většinou už přesáhla čtyřicetikorunovou hranici. Za stejnou cenu jako u Ona v Řasnici natankují také řidiči u Orlenu Expres v Netolicích.

Po více než dvaceti letech jsou Prameny Vltavy nedaleko Kvildy bez své patronky.
Patronka Pramene Vltavy padla k zemi, na vině je zub času i turisté

Srovnání cen ukazuje, že rozdíl v cenách pohonných hmot je na Prachaticku i dvě koruny na litru. Podívejte se, kolik kde stojí benzín a nafta v naší fotogalerii. Ceny jsme zjišťovali namátkově u třinácti čerpacích stanic na Prachaticku ve středu 4. října mezi jednou a čtvrtou hodinou odpoledne.