Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rozdělit bazén na etapy bylo správné

Vimperk – Opravy či rekonstrukce komunikací a sítí spolykaly převážně z povodňových škod ve Vimperku za uplynulé tři roky jednoznačně nejvíce peněz. K větším investicím, které s uvedenými akcemi přímo nesouvisejí, patří kompostárna za zhruba třicet milionů korun, v podobné úrovni stavba první etapy Areálu vodních sportů a další miliony korun vylepšily stav několika školských zařízení.

30.9.2014
SDÍLEJ:

Starosta Vimperku Bohumil PetrášekFoto: Z archivu Deníku

Ačkoliv v porovnání s akcí, která výrazně vylepší technický stav Základní školy ve Smetanově ulici, byly investice do škol od roku 2011 nižší, pro školy byly podle starosty Bohumila Petráška významné. A rozhodně se nejednalo o drobné. Do školských zařízeních se v letech 2011 až 2014 investovalo ve Vimperku bezmála 13,4 milionu korun. „Každý rok se z rozpočtu uvolňovaly peníze na větší či menší opravy jak do základních, tak mateřských škol. Pokud se týká Základní školy Smetanova, tam se podařilo letos získat zásadní dotaci na výměnu oken a zateplení, počítá se s odizolováním objektů, vše se bude provádět v příštím roce,“ shrnul starosta. Jedná se o akci za zhruba 25 milionů korun.

Přestože se za končící volební období proinvestovalo ve Vimperku jen do majetku města více než 330 milionů korun, dovedl by Bohumil Petrášek najít využití i pro dalších minimálně 40 milionů. „Pak bych byl spokojenější. Zmínil bych v této souvislosti hlavně ulici 1. máje s kompletní rekonstrukcí a následně ještě ZTV Hrabice, byť se to někomu nemusí zdát důležité.

Pokud tam nebude, zájem o tuto lokalitu se zvýší jen těžko. V případě získání dotace by se nám tam podařilo výrazně zlevnit stavební pozemky a vyřešit i dopravní obslužnost nejen pro uvažované ZTV,“ dodal starosta. Na druhou stranu považuje za úspěch jak dokončení první etapy reálu vodních sportů, tak zahájení rekonstrukce úpravny vody v Brlohu. „Dokončena bude až v příštím roce. To sice lidé ve Vimperku přímo nevidí, ale výrazně to ovlivňuje kvalitu jejich života,“ podotkl.

Právě Areál vodních sportů se stal námětem na časté diskuse a i nadále zůstává bodem, který je současnému vedení připomínán jako nepříliš vydařený. Podle Bohumila Petráška ale rozdělení velkého projektu za skoro 130 milionů do dílčích etap byl správný krok. „Nemělo smysl spoléhat neustále, že přijde tak obrovská dotace. Myslím si, že se ve Vimperku osvědčilo jít cestou postupných kroků, na které se vždy prostředky shání lépe než na jednu obří akci,“ zvažuje Bohumil Petrášek.

Co se týče jednoho ze zásadních témat aktuálního předvolebního boje, tedy pocitu bezpečí ve Vimperku, připouští Bohumil Petrášek, že problémové lokality jsou, město jako celek ale považuje za bezpečné. „I já bych byl rád, kdyby se nám dařilo se s problémovými jedinci vypořádat rychleji, ale zákony jsou takové, jaké jsou a město je musí dodržovat. Netvrdím, že tu problémy nejsou, ale často se jeden případ donekonečna opakuje a zveličuje a je dáván jako příklad toho, že ve městě není bezpečno,“ hájí situaci ve městě jeho starosta.

Současné vedení města končí tak trochu s dluhem vůči městským osadám. „Hlavně se to týká stavu tamních komunikací. Něco se vyřešit podařilo, ale problémy přetrvávají s komunikací Výškovice – Sudslavice, na Sklářích a v Boubské,“ uznal starosta Petrášek.

Z jeho pohledu se městu nepodařilo za čtyři roky navázat lepší komunikaci s obyvateli, byť jim nabídlo před každým jednáním zastupitelů půlhodinku věnovanou čistě jejich připomínkám a námětům. „Mrzí mne, že to lidé příliš nevyužívají, tím spíš, že pak kritizují jen na základě nepřesných či mylných informací,“ doplnil Bohumil Petrášek.

Autor: Miroslav Fuchs

Místo události:
30.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Děti si užily vyprávění o zvířátkách.
20

Děti se dozvěděly, jak se žije zvířátkům

O nejlepšího utopence a nakládaný sýr.
43

Utopence naloží prvně do omáčky

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZUJEME

Černá středa na silnicích Strakonicka, již zemřeli tři lidé

Strakonicko - Čelní střet osobního vozidla s kamionem u obce Přechovice ve směru na Volyni si ve středu odpoledne vyžádal dva lidské životy. Další život vyhasl dopoledne nedaleko obce Litochovice u Volyně.

Hasiči havarovali při výjezdu k dopravní nehodě

Lenora - Dopravní policisté vyjížděli v úterý 17. října po sedmnácté hodině k dopravní nehodě, ke které došlo mezi Houžnou a Lenorou.

Čínská velvyslankyně navštívila Národní park Šumava

Vimperk - Ve dnech 14. a 15. října navštívila Šumavu mimořádná a zplnomocněná velvyslankyně Čínské lidové republiky v České republice Její Excelence Ma Keqing za doprovodu svého manžela a atašé Wang Qian.

OBRAZEM: Pochlubte se, jak vám vyrostla dýně

Jižní Čechy - Letošní rok byl oproti loňsku velice příznivý pro růst dýní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení