„Inovace a neustálé zlepšování jsou součástí naší firemní kultury. Nově upravené prostory vyhovují jak aktuálním potřebám, tak blízké vizi dalších let,“ řekl Milan Černý, vedoucí personálního oddělení Rohde & Schwarz. Přibyly nové kancelářské a výrobní prostory, jedna z hal byla rozšířena ocelovou přístavbou o nové nakládací prostory. Budoucí větší počet pracovníků a s tím spojené nároky na bezpečnost si vyžádaly také vybudování nového únikového schodiště s lávkou na západní fasádě. Mluvčí společnosti Swietelsky stavební Zdeněk Zuntych upřesnil, že společnost náročnou přestavbu, probíhající bez omezení výroby, zahájila loni v květnu. „Součástí stavebních úprav bylo i vytvoření speciálních čistých prostor pro část elektrovýroby, kde se lidé pohybují pouze ve speciálním oblečení. To si vyžádalo i specifické nároky na technologii odvětrání a stavební detaily konstrukcí,“ uvedl ředitel závodu Pozemní stavby Jih Swietelsky stavební Pavel Rouha.

Rohde & Schwarz závod Vimperk, s.r.o. a zástupci ZO OS KOVO se dohodli na navýšení mezd o 8 %.
Ve vimperském Rohde & Schwarz vzrostou mzdy o osm procent

Stavební úpravy v průmyslových halách Rohde & Schwarz ve Vimperku, v nichž se vyrábí měřicí a vysílací technika, je dokončena.Stavební úpravy v průmyslových halách Rohde & Schwarz ve Vimperku, v nichž se vyrábí měřicí a vysílací technika, je dokončena.Zdroj: Rohde&Schwarz VimperkPodle Milana Černého se o každé jednotlivé změně pečlivě diskutuje, aby znamenala přínos pro firmu, zaměstnance a procesy. „V halách se i nadále budeme věnovat vývoji a výrobě špičkových přístrojů z oblasti techniky a elektrotechniky. Novinkou ve vimperském závodě byly čisté prostory, důležité pro výrobu a měření vysokofrekvenčních kabelů,“ dodal.

Vimperský Rohde & Schwarz působí na trhu od roku 2001 a s více než 950 zaměstnanci se zaměřuje na vývoj a výrobu špičkových měřicích a vysílacích přístrojů jako jsou osciloskopy, signální generátory nebo spektrální analyzátory. Výrobou pokrývá třetinu celkové produkce mateřského technologického koncernu Rohde & Schwarz. Ten má centrálu v Mnichově, prodejní a servisní síť ve více než 80 zemích a obrat zhruba tři miliardy eur. Koncern patří mezi lídry v oblasti měřicí, vysílací a mediální techniky, kybernetické bezpečnosti, zabezpečené komunikace a monitorování a testování sítí.