„Jedna z holek šla poprvé,“ upřesnila se slovy, že dívky do školy každý den doprovází. „Máme to z charitního domova dál, nechci je pouštět samotné. Až budou hotové opravy v bytě, budou to mít už jenom kousek,“ poznamenala. Právě Monice Lakatošové z části vyhořel na konci letních prázdnin byt. „Zapomněla jsem na sporáku pánev s olejem, pořád jsem z toho hrozně překvapená,“ říkala včera ráno, když byla obhlédnout, v jakém stádiu jsou opravy bytu.

Ten je i nadále cítit kouřem, v tuto chvíli je ale už vymalovaný a podlahovou krytinu už městská správa domů a bytů dokončuje.

Ta bude ale muset opravy v bytě zaplatit. Podle svých slov neví, kde vezme zhruba třicet tisíc korun.

„Nájemné ve vyhořelém bytě běží normálně dál, to znamená, že musí zaplatit,“ říká Jiří Vejvoda, jednatel Městské správy domů a bytů v Prachaticích.

Další náklady pak rodinu čekají ještě v souvislosti s ubytováním v charitním domě. „Poplatek za dospělého činí devadesát a za dítě čtyřicet korun na den,“ uvedla ředitelka Farní charity v Prachaticích Michaela Veselá. Podle jejích slov nemají v domově s rodinou žádné zásadní problémy. „Navíc paní Lakatošová se opravdu zajímá o to, kdy budou moci být zase doma,“ doplnila Michaela Veselá.

Už o tomto víkendu, nejpozději na začátku příštího týdne by se pak rodina měla vrátit do svého bytu.

„Samozřejmě, že se těšíme, děti to budou mít blíže do školy, budeme moci být zase s mým druhem, který zatím bydlí u známých. Prostě budeme doma,“ říká Monika Lakatošová.

Další informace v souvisejících článcích.