Mimo běžné atletické disciplíny, které připravujeme pro všechny atlety, kteří mají chuť si změřit své síly a zjistit na začátku jara svou výkonnost, bude letos zařazena novinka. Jde o závod rodinných štafet na 4 x 100 metrů, který je určen pro všechny aktivní rodiny s dětmi, které mají zájem o společně strávené nedělní odpoledne. Start tohoto vloženého závodu je plánován na 16.30 hodin a přihlášky je možné posílat e-mailem na adresu atletickanedele@topi.cz do pátku 26. dubna do osmi večer nebo na místě do 15.30 hodin. Štafeta musí být složena ze dvou dospělých (rodiče, prarodiče) a dvou dětí ročník narození 2008 a mladší. Abychom otevřeli závod pro co nejvíce zájemců, smí být štafeta složena z členů až dvou rodin, proto jste zváni i ve složení 1+1 a snad se i pro vás „druhá polovina“ štafety najde…

A proč se Lvíčkem? Atletika Prachatice ve spolupráci s DDM Prachatice připravuje rozšíření současného kroužku atletické přípravky, respektive jeho transformaci do projektu zaměřeného na rozvoj pohybové všestrannosti dětí ve věku od 6 do 10 let. Maskotem tohoto projektu se stal Lvíček a přímou inspirací při této volbě byl lev z městského znaku města Prachatice. A rodinná štafeta se Lvíčkem má být pravidelnou každoroční součástí tohoto projektu. Pevně věříme, že Lvíček se zároveň stane symbolem další silné generace sportovní mládeže Prachaticka.

Propozice k Atletické neděli jsou zveřejněny na webu Českého atletického svazu (www.cas.cz) a na stránkách klubu Atletika Prachatice (www.atletika.topi.cz)

Jan Plánek, Atletika Prachatice