Silnice označovaná jako průtah městem byla po dvaceti letech bez oprav v katastrofálním stavu. Do rekonstrukce Prachatické ulice investovalo i město. Starostka Martina Pospíšilová uvedla, že chtějí zároveň větší bezpečnost pro chodce přecházející přes hlavní tah silnice druhé třídy. „Přibude tam důkladně nasvětlený přechod a ač rekonstrukci kompletně připravil a zaplatí Jihočeský kraj, dohodli jsme se, a výběr firmy na nasvícení byl součástí výběrového řízení. Město nasvícení zaplatí ze svého rozpočtu. Cena je zhruba 260 tisíc korun,“ upřesnila volarská starostka.Silnice označovaná jako průtah městem byla po dvaceti letech bez oprav v katastrofálním stavu. Do rekonstrukce Prachatické ulice investovalo i město. Starostka Martina Pospíšilová uvedla, že chtějí zároveň větší bezpečnost pro chodce přecházející přes hlavní tah silnice druhé třídy. „Přibude tam důkladně nasvětlený přechod a ač rekonstrukci kompletně připravil a zaplatí Jihočeský kraj, dohodli jsme se, a výběr firmy na nasvícení byl součástí výběrového řízení. Město nasvícení zaplatí ze svého rozpočtu. Cena je zhruba 260 tisíc korun,“ upřesnila volarská starostka.Průtah městem bez objízdných tras mohou řidiči osobních aut využívat od úterý 20. listopadu. Chybí ale ještě vodorovné značení a další drobnosti. Uzavírka pro opravu oficiálně skončí až v příštím týdnu.

Od volarského kostela na Prachatice už se jezdí po novém. Firma pracuje dalším úseku. Od kostela po bývalou pumpu. Objížďka je přes sídliště.
Z Prachatic na Volary už to frčí bez objížďky, ve městě je omezení u kostela

Součástí rekonstrukce měla být kompletní oprava Mlynařovické ulice. Tedy silnice třetí třídy od volarského kostela sv. Kateřiny směrem na Mlynařovice. Ta je ale podle informací Martina Grožaje z prachatické Správy a údržby silnic odložena. Starostka Volar Martina Pospíšilová upřesnila, že Mlynařovická ulice bude opravovat příští rok. Město totiž chce zároveň opravit veškeré sítě v ulici a zajistit vodovodní přípojky a kanalizaci k několika soukromým parcelám pro rodinné domy. „Rekonstrukce povrchu Mlynařovické byla prozatím zastavena a opravovat se bude příští rok, opravou Mlynařovické bychom si totiž znemožnili možnost využít Mlynařovickou jako objízdnou trasu,“ uvedla Martina Pospíšilová.

Zdroj: Jihočeský kraj