Prachatičtí policisté asi jako jediní splnili slib, že na provoz na mostě přes Zlatý potok dohlédnou. Jejich hlídky se tam podle slov Radka Polaty z dopravního inspektorátu Policie ČR v Prachaticích objevují nepravidelně ve dne i v noci.


Dost řidičů se tam už nechalo nachytat při jízdě na červenou. „Naposledy to byli ve čtvrtek odpoledne dva řidiči kamionů," upřesnil Radek Polata s tím, že většina řidičů však projela na červenou za tmy. „Musím říci, že hlídky nebyly nijak skryté a řidiči si jich mohli všimnout, i tak přestupek spáchali," zhodnotil policista.


Do včerejška policisté na silnici u Hracholusk napočítali patnáct přestupků. Ve všech případech to byla jízda na červenou. „Valná většina řidičů řídila osobní auta, jednou to byl motocyklista a dvakrát zmínění řidiči nákladních aut," vypočetl Radek Polata přesně. Na místě pak Policie ČR vybrala na pokutách dvacet jeden tisíc korun. A včera odpoledne by rozhodně do policejních statistik přidali další. Jen v době naší návštěvy nejméně pět řidičů projelo na červenou. „Policejní kontroly na místě jsou více než oprávněné. Vůbec se nedivím, že tam policie kontroly provádí," zhodnotil situaci Martin Grožaj z prachatické Správy a údržby silnic.


Na místě oslovení řidiči, kteří přes most jezdí pravidelně, jsou hodně naštvaní. „Jezdím tudy denně a hodněkrát se stalo, že tu nikdo nepracoval. Ono, když tu stojíte, tak pozorujete, co se tam vlastně děje. A když už tam někdo je, tak se stejně opírají o nářadí. Vůbec se nedivím, že nestihli termín dokončení. Ale není to jen tady. To je vlastně všude, vždyť se koukněte na dálnici, tam je situace podobná," hodnotil včera naštvaně šofér červené škodovky, který chtěl zůstat v anonymitě. Včera odpoledne se na mostě pracovalo, to si ověřil i náš redaktor na místě.


To, že se na mostě nepracuje, už před časem Jitka Dvořáková z českobudějovického Ediktu, který práce zajišťuje, vysvětlila tím, že dělníci musejí dodržet technologický postup. „V případě například schnutí betonu další práce není možné provádět," řekla.