S jarním úklidem letos radnice vyčkávala do poslední chvíle. „Čekali jsme, jestli bude jaro, nebo se vrátí zima," zhodnotila s úsměvem Ivana Jeřábková, vedoucí odboru komunálních služeb MěÚ. „Kdyby ještě začal padat sníh, postup prací pozměníme," dodala.

Kde se uklízí:Do 8. dubna technické služby uklízejí sídliště, které je vymezeno ulicemi: Budovatelská, Mírová, Národní, Italská, náměstí Přátelství a Česká.
Součástí je úklid parkovišť, chodníků, kontejnerových boxů i prostory volně stojících popelnic, čištění živých plotů, veřejného osvětlení i dopravních značek.


Nejvíc práce mají lidé z Technických služeb Prachatice na sídlištích. Tam je to také nejvíc komplikované kvůli zaparkovaným autům. Někteří řidiči prostě neuhnou, i když s předstihem vědí, že se parkoviště bude čistit. Na sídlišti začali s úklidem včera a budou tam až do konce příštího týdne. Na sídliště jede hlídka městské policie po upozornění technických služeb. „Botičky nedáváme. Majitelé aut, dostanou předvolání k nám, kde s nimi přestupek řešíme," řekla Blanka Rokůsková, mluvčí strážníků.


S jarním úklidem ve Vimperku počítá jednatel městských služeb Jan Král naplno až od dubna. „Ještě může sněžit, na úklid se vrhneme až v dubnu. Ve městě se s ohledem na svažitý terén více solí, proto je štěrku v ulicích méně. Každopádně od dubna bude jezdit zametací vůz," řekl. Vimperští nevyzývají řidiče ulici za ulicí, aby přeparkovali. „Stejně by nám někde auta zbyla, takže by se to míjelo účinkem. Řešíme to tak, že fukarem zpod aut vyfoukneme nečistoty na vozovku, kde je nabere zametací vůz," popsal. A napilno budou mít po zimě i pracovníci s vysavačem na psí exkrementy, ať už se to týká sídliště, nebo parků.