Od rána už se řidiči musejí vypořádat s uzavřením části Nádražní ulice, konkrétně je uzavřen most přes Pravětínský potok. Společnost Strabag zahájila práce jak na demolici lávky pro pěší, tak aktuálně odstraňuje asfaltový povrch z mostu.

Pozor by si měli dát řidiči, kteří jedou jak ve směru od Prachatic, tak od Strážného. Přestože je na uzavírku upozorňuje ve všech směrech dopravní značení, někteří z nich je nevnímají a dojedou až k uzávěře v Nádržaní ulici.

Zdroj: Deník/Miroslav Fuchs

K autobusovému nádraží nebo k parkovišti u Penny marketu není možné při jízdě od Prachatic odbočit. Řidiči musejí pokračovat po Sklářské ulici na částečně zúžené vozovce až na křižovatku s ulicí 1. máje a za čerpací stanicí odbočit vpravo a následně najet na silnici I/4, která je navede do Nádražní ulice. Na obousměrný provoz v ulici 1. máje mezi čerpací stanicí a sídlem SD Jednota upozorní řidiče nejen svislé dopúravní značení, ale i žluté vodorovné značení. Zejména řidiči jedoucí do Vimperku od Strakonic by tak měli počítat s tím, že po určitou dobu budou potkávat vozidla i v opačném směru, na což nejsou zvyklí.

Stavba se dotkne také chodců. Od úterý je pro pěší uzavřena lávka přes Pravětínský potok spojující ulice Nádražní a Sklářskou. Důvodem je demolice lávky a navazující práce na odstranění současného mostu, zatrubnění a nového přemostění Pravětínského potoka. Cestující, kteří využívají vlakovou dopravu, musejí počítat s tím, že pod viaduktem je čeká žlutě vyznačený provizorní přechod pro chodce na odstavnou plochu u Lidlu. Přes parkoviště obchodního domu pak projdou k dalšímu přechodu, přes který se dostanou na druhou stranu Sklářské ulice a odtud přes lávku k autobusovému nádraží a do Penny marketu.