A nejen v okolí, ale i ve městech. S omezeními se musejí nyní vypořádávat řidiči v Prachaticích hned na několika místech, odfrézovaná místa je nutí k větší opatrnosti také před Husincem od Prachatic a zcela uzavřené jsou také průjezdy přes Protivec nebo u Malovic.

Podle zástupce prachatického závodu Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Martina Grožaje bude ale oprav na Prachaticku podstatně víc. A s nimi půjdou ruku v ruce další objížďky a částečné či úplné uzavírky.

„Každá silnice, která se opraví, je dobrá,“ říká k momentálním opravám ve správním obvodu městyse Strunkovice nad Blanicí jeho starosta Karel Matějka. Sítě budou mít Strunkovičtí hotové asi v polovině června, pak mohou nastoupit silničáři a opravit cestu. Starosta sice připouští, že si cestu přes Velký Bor zkracují převážně místní, nicméně sem zabloudí i velká nákladní vozidla. „Bylo to hlavně v případě, když se dělaly opravy u Kratochvíle. Bývalo tu časté, že se na té úzké silnici potkaly kamiony, které tu neměly vůbec co dělat. Pak nastávaly problémy,“ připomněl strunkovický starosta Karel Matějka. „Momentálně se přes Protivec projet nedá a musí se to objíždět. Je to sice nepříjemné, ale na druhou stranu se to udělá všechno při jednom a snad bude na desetiletí pokoj od větších oprav,“ uzavřel Karel Matějka.