Další ze silnic, kde začaly opravy, je cesta 
z Prachatic do Zdenic a současně se opravuje úsek Klenovice – Frantoly. Podle slov Martina Grožaje z prachatické Správy a údržby silnic jde přibližně o pětikilometrový úsek, který se už před lety dostal do takzvané „Bílé knihy".

Silnice v číslech:Opravy silnic ve vlastnictví Jihočeského kraje na Prachaticku jsou naplánovány do konce června.
Celkem dojde na opravu 
63,3 kilometru silnic II. a III. tříd za více než 150 milionů korun.
Na Prachaticku Jihočeský kraj vlastní celkem 613,4 kilometru silnic II. a III. tříd.


Bílá kniha vlastně určuje priority oprav. Ty jsou podle Jiřího Klásy, vedoucího odboru dopravy Krajského úřadu Jihočeského kraje, rozděleny do tří kategorií. „Diagnostiku silnic provádí nezávislá odborná firma. Stav hodnotí jako ve škole," vysvětlil.


Těžká technika dorazila na místo v úterý a podařilo se odfrézovat ta nejvíce poškozená místa. Včera se nepracovalo. „V půl sedmé ráno jsem míjel značku práce na silnici, ale nikdo tam nebyl," zhodnotil Jan Fafejta, který denně ze Zdenic jezdí do Prachatic do práce. „Mám zprávu, že v souvislosti s počasím byly veškeré práce zastaveny," vysvětlil Martin Grožaj, proč se na silnici nic neděje.


Omezení provozu má dodavatelská firma povolené do konce měsíce. „Předpokládám, že pokud se zlepší počasí, půjde to ráz na ráz a celý úsek se podaří opravit během tří dnů," ujistil. Hotovo by mohlo být v polovině příštího týdne. Průjezdný vždy zůstane jeden jízdní pruh a provoz podle Martina Grožaje neomezí ani semafor. „V úterý jsme zvolili ruční řízení provozu a podle mého názoru je to lepší a rychlejší. Řidiči nemusejí čekat, když proti nic nejede," zhodnotil.