Podle slov zaměstnankyně benzínové stanice AMBE ve Vlachově Březí dávají řidiči svoji nespokojenost často velice rázně najevo. „Stěžují si pravidelně. Ceny pohonných hmot se u nás zvýšily řádově o korunu. Stížnosti zaznamenáváme a budeme jistě zaznamenávat i nadále. Někdy jsou stížnosti našich zákazníků doslova neuvěřitelné,“ popsala celou situaci.
„Řidiči si pochopitelně stěžují při každém zdražení, jinak to není ani u nás,“ říká vedoucí čerpací stanice ÖMV Nová Houžná Josef Havelka. Podle jeho slov bylo zdražení pro řidiče velký skok. „Ceny šly nahoru zhruba o dvě koruny. Čeští řidiči si stěžují pravidelně, naopak německé klientele toto zdražení očividně nijak nevadí,“ zhodnotil.
Naopak obsluhující čerpací stanice OILAS Vitějovice Ivana Kubelová je přesvědčena o tom, že si řidiči již na zdražení zvykli. „Myslím si, že tyto změny již přijali. Proto také si u nás na ceny pohonných hmot nestěžují, a to i přesto, že se zvýšily zhruba o dvě koruny,“ zhodnotila.
Podle slov vedoucí benzínky Robin oil Vimperk je situace klidná. „Zatím jsme nezaznamenali žádné stížnosti. Cena benzínu se u nás zvýšila zhruba o korunu, nafty potom o padesát haléřů. Tato hranice je podle mého názoru pro řidiče snesitelná,“ popsala.
Zaměstnanci prachatické čerpací stanice Pap oil zatím rovněž nezaznamenali stížnosti svých zákazníků, i když jejich počet se výrazně snížil. „Pro řidiče je podle mého názoru tato hranice snesitelná. Když srovnám situaci, kdy stál benzín i okolo třiceti korun, je nyní relativně klid. Je ale pravdou, že nám zákazníků ubylo. Vždy, když je levnější benzín, tak si ho naši také často čerpají i do kanystrů. Zatím je ale předčasné dělat závěry, protože jsme zdražili teprve zhruba před týdnem.“ uvedla.

Ceny pohonných hmot k 19. lednu 2008.

Ceny na čerpacích stanicích k 19. lednu.

Více v tištěném vydání v úterý 20. ledna 2009.