Přestože na úplnou uzavírku silnice přes Husineckou přehradu až do 31. prosince upozorní řidiče v dostatečném předstihu dopravní značení, ne každý z nich věnuje značkám náležitou pozornost. Couvající a otáčející se vozidla za Husincem, kde silnici přehradilo značení včetně  zábrany, je tak na denním pořádku. Rekonstrukce koruny hráze se ale provést musí.
„Dělá se hlavně z toho důvodu, že odběry betonu z koruny hráze prokázaly, že za více než sedmdesát let existence přehrady prostě zdegradoval," říká hrázný Husinecké přehrady Bedřich Křivánek. Aktuální stav sice není havarijní, ale aby se do něho nedostala, musí se koruna opravit a současně zmodernizovat.

„Rekonstrukce přispěje i větší bezpečnosti silničního i pěšího provozu. Dnes se nedá na hrázi hovořit o nějakém chodníku. To, co tu je, je spíše rozšířený obrubník. Po rekonstrukci vznikne na vzdušné straně hráze chodník široký 1,2 metru, na návodní straně hráze bude chodník půl metru široký," dodal hrázný. Přehrada změní i svůj ráz, doplní se a zvýší počet sloupů veřejného osvětlení, bezpečnostní normy bude splňovat i zábradlí, vozovku doplní odrazné obrubníky, které při dodržení povolené rychlosti jízdy udrží vozidlo na silnici.

S dalším novým, byť částečným omezením provozu, musejí počítat řidiči na silnici II/145 u Hracholusk, kde se rekonstruuje most přes Zlatý potok. Práce mají skončit do 19. listopadu. Přibližně o dva měsíce dříve by měla být hotova stavba gabionové zdi, která má zpevnit základ silnice v úseku pod Libínským sedlem směrem do Prachatic.

Další omezení pak čeká na řidiče od včerejška i v Vlachově Březí. „Máme tu částečnou uzavírku ulice Husova, která potrvá do konce měsíce srpna. O víkendu bude tato ulice uzavřena úplně. Firma, která tu dělala povrchy, nyní odstraňuje v záruce závady, kdy byly praskliny kolem krytů na vpustech kanalizačních šachet," uvedl starosta Vlachova Březí Lubomír Dragoun se slovy, že řidiči mohou jezdit přes sídliště.