Děravá silnice z Volar na Lenoru.Děravá silnice z Volar na Lenoru.Zdroj: Ladislav BeranPráce v Americké zatáčce jsou naplánované až do září. Někdy na jeho konci by se měl pokládat finální asfalt. A dokonce o víkendu. To se totiž bude muset silnice na dva tři dny zavřít úplně a lidé ze Strabagu, který stavbu provádí, dobře vědí, že zastavit provoz na Fefry znamená pro místní desítky kilometrů dlouhou objízdnou trasu.

Stavbu stoupacího pruhu na Libínské Sedlo zahájili v úterý 26. března zástupci Jihočeského kraje v čele s hejtmanem Martinem Kubou.
Stoupací pruh usnadní předjíždění kamionů na Fefry

Opravovat se ale bude také na silnici z Volar na Lenoru. Výtluky jsou v úseku silnice první třídy takové, že ani kličkovaná mezi oběma jízdními pruhy neznamená nevjet do nějaké té díry. Mluvčí jihočeského Ředitelství silnic a dálnic Adam Koloušek pro Deník uvedl, že opravy se plánují na příští měsíc. „Přesný termín opravy zatím neznáme, ale předpoklad zahájení je červen,“ upřesnil s tím, že práce jsou naplánované na pětadvacet pracovních dnů. Strabag, který opravu silnice provede, bude měnit obrusnou vrstvu vozovky. „Jde o zhruba dva a půl kilometrů dlouhý úsek z Volar směrem na Stögrovu Huť,“ řekl Adam Koloušek a zdůvodnil, že opravy jsou důsledkem škod na mikrokoberci po zimě.

Křižovatka U Stopařky ve Vitějovicích. Místo častých dopravních nehod.
Kruháč U Stopařky bude, Jihočeský kraj vybral stavitele

Děravá silnice z Volar na Lenoru.Děravá silnice z Volar na Lenoru.Zdroj: Ladislav BeranKaždopádně ŘSD prostřednictvím svého mluvčího uvádí, že oprava bude prováděna po polovinách za částečné uzavírky hlavního tahu, který je jediným možným z Volar na hraniční přechod Strážný. Opravy u Volar vyjdou podle Adama Kolouška na více než jedenáct milionů korun.