„Opět se nám potvrdilo, že podobné akce mají smysl. Pár minut před půl osmou ráno jsme totiž u Základní školy ve Vodňanské ulici zjistili přestupek jednatřicetiletého muže z Bavorova, který jel na padesátce devadesát osm,“ zkonstatoval vedoucí dopravního inspektorátu Martin Grožaj. Šofér pak může čekat pokutu v rozmezí od pěti do deseti tisíc korun, odebrání řidičského průkazu na šest až dvanáct měsíců a přidělení pěti trestných bodů.
Nebyl ale sám, kdo nejvyšší povolenou rychlost na silnici před základní školou porušil. Během hodiny následovali další tři šoféři. „Jejich překročení rychlosti ale nebylo tak obrovské, a tak na místě platili pokutu ve výši tisíc korun,“ upřesnil policista.

Akce prvního září je vyvrcholením kontrol o letních prázdninách. „O prázdninách řidiči projevovali hrubou nekázeň na vozovkách. Jen na blokových pokutách šoféři zaplatili částku přesahující jeden milion korun,“ vybral ze statistik Martin Grožaj.

Některé přestupky, hlavně překročení nejvyšší povolené rychlosti, byly oznámeny k dalšímu projednání na městský úřad. „Alarmující je skutečnost, že během dvou měsíců jsme zadrželi celkem čtyřicet čtyři řidičů pod vlivem alkoholu a jednoho pod vlivem drog. Zadrželi jsme šestnáct pachatelů trestných činů,“ doplnil dopravní policista s tím, že dopravní akce rozhodně nekončí. Na denní i noční hodiny jsou jich nejen na tento měsíc připraveny desítky.

1. září na silnicích
Od 7 do 13 hodin zjistili policisté 13 přestupků. Řidiči zaplatili na pokutách 13 tisíc korun. Šlo o překročení rychlosti.