Retro setkání pořádá Václav Kratochvíl z Vily Helena na Lázních svaté Markéty spolu se svými přáteli a i tentokrát se na pátou hodinu podvečerní sešla slušná návštěva. „Tak trochu se začalo již odpoledne, kdy byly připraveny hry pro děti. Paradoxně jich přišlo více již v pátek, asi je zmátl ten sedmý listopad,“ smál se Václav Kratochvíl.

Retro sraz pro dospělé vypukl přesně úderem sedmnácté hodiny a jeho čtvrtý ročník odstartoval jako již tradičně svým plamenným projevem „soudruh“ Sedlecký. Pak zahrál do kroku dechový orchestr „soudruha“ Franze a oslavy pokračovaly průvodem po Lázních svaté Markéty. V průvodu nemohly chybět lampiony, ale ani portréty Marxe, Engelse a Lenina. Nad vším pečlivě bděly oči příslušníků Státní bezpečnosti. Hlavní program IV. retro srazu samozřejmě zakončila Internacionála.

Pro odvážné byl připraven i prodej tuzexového zboží. „Chcete bony, dám za pět,“ znělo tiše mezi lidmi. Všudypřítomná StB byla sice pozorná, ale veksláci jí stačili uniknout. Šťastlivci, kteří stačili bony nakoupit, je pak mohli vyměnit za „nedostatkové“ zboží. A kdo vydržel ještě déle, mohl si skočit při retrotéce plné písní oslavujících dobu, kdy se VŘSR slavila takříkajíc „opravdově“.