Přestože jde o jednu z nejrušnějších komunikací spojující město s Prachaticemi provoz je zde víceméně plynulý a fronty ani čekání nepřesahují únosnou mez. O tom se koneckonců byl i několikrát osobně přesvědčit vimperský starosta Pavel Dvořák. Ten při té příležitosti upřesnil, že příští rok bude průjezd uzavřen úplně a provoz sveden na objízdné trasy. V těchto dnech se pomocí pilotů zpevňují pilíře mostu a začíná se budovat podchod pro chodce a cyklisty.

Omezení se týká i železnice, když ze tří kolejí, které vedly po povrchu viaduktu, zůstala pouze jediná. Práce si tedy uzavření tratě mezi Vimperkem a Strakonicemi nevyžádaly, nicméně na druhou stranu, do Volar je výluka naplánována na druhou polovinu října a to z důvodu montáže zabezpečovacího zařízení a zpevnění mostku nedaleko nádraží, kudy povede jedna z objízdných tras.

„V době mezi 14. až 20. řijnem bude doprava mezi stanicemi Vimperk a Lipka zajišťována pomocí autobusů,“ potvrdil plánovanou výluku výpravčí Vladislav Šlégr. Ten zároveň upřesnil, že omezení pro jízdy vlaků na viaduktu by měli trvat přibližně do konce tohoto měsíce.

Jaroslav Pulkrábek