Na pět desítek rodičů dětí z Tanečního studia CrabDance si přišlo osobně poslechnout, podle jakého klíče rozdělila radou určená komise peníze pro sportovce. Peníze město Prachatice každoročně rozděluje oddílům v grantovém programu. V letošním roce to bylo 1,5 milionu korun. Jen sedmi oddílům museli částky odsouhlasit zastupitelé, jelikož jsou vyšší než padesát tisíc korun.

Kdo a kolik dostal?FK Tatran Prachatice – kopaná
chtěli 550 tis. Kč, mají 485 tis. Kč
LY:KO Klub Prachatice
chtěli 350 tis. Kč, mají 200 tis. Kč
TS CrabDance, Prachatice
chtěli 500 tis. Kč, mají 140 tis. Kč
TJ Libín 1096, PT – stolní tenis
chtěli 150 tis. Kč, mají 130 tis. Kč
Karatedo Klub Tsunami PT
chtěli 170 tis. Kč, mají 58 tis. Kč
TJ Tatran Prachatice – judo
chtěli 200 tis. Kč, mají 135 tis. Kč
HBC Prachatice, hokejbal
chtěli 120 tis. Kč, mají 78 tis. Kč


Rodičům tanečníků se rozdělení nelíbí. Právě oni ve srovnání s minulým rokem přišli o šedesát tisíc korun, o které se zvýšila dotace fotbalistům. „Jak se změnila kritéria podpory, když ta jsou věk a bydliště v Prachaticích. Proč se částky na členy jednotlivých klubů liší i o tři tisíce korun. Nás zajímá, jak komise k částkám na jedno dítě došla, změnily se podmínky," ptal se Kamil Štěpán, který rodiče na jednání zastupitelů zastupoval.


Starosta Martin Malý oponoval tím, že matematický model při rozdělování peněz nefunguje. „Rozdělení peněz je na členech komise," vysvětlil.


Zastupitel Jan Toncar, který byl zároveň členem komise, upřesnil, že každý klub měl představu o penězích a ne všichni dostali kolik chtěli. „Některé sporty mám problém nazývat sportem," řekl a připustil, že komise rozdělila peníze na základě svých pocitů. Čímž pěkně rozčílil už tak rozohněné rodiče.