Systém registru vozidel sice včera nezkolaboval, zdaleka ale nefungoval tak, jak by si úředníci představovali. A jejich klienty zdržovalo hlavně opětovné zadávání dat, která už jednou do systému zadána byla. Jako by se ale do země propadla.

„Šedesát procent údajů musíme znovu zadávat přepisem, což způsobuje zpomalení odbavování klientů. Žádostí tedy stále nevyřídíme tolik, kolik jsme zvládali ještě za starého systému," konstatovala vedoucí oddělení dopravně správních agend Městského úřadu v Prachaticích Ludmila Volčíková.

V souvislosti s vyřizováním nezpracovaných žádostí některé registry vozidel v republice vyhlásily, že prodlouží své úřední hodiny. To se ale podle Ludmily Volčíkové prachatického registru netýká. „Jsou to úřady, které měly v souvislosti s problémy systému zavřeno. My jsme sice pracovali pomalu, nemáme ale tolik restů, abychom museli přistoupit k podobným opatřením," uklidnila klienty v Prachaticích úřednice.

Zároveň vyvrátila informace o tom, že v případě, kdy špatně zaregistrované vozidlo zastaví kontrola dopravní policie, hrozí majiteli vozidla pokuta až padesát tisíc korun.

„Není to pravda a byla bych ráda, kdyby lidé nepropadali zbytečné panice. Když mají k vozidlu doklady, mají ho pojištěné a vozidlo má značku, je jasné, že se nemůže jednat o jejich problém," upozornila Ludmila Volčíková, která ještě požádala klienty, aby se na registr nechodili pouze ptát na to, jaká je situace v registraci jejich vozidla. „Ptaním se stejně nic nevyřeší, stačí, když vyčkají, až budou potřebovat něco konkrétního. Svou zákonnou povinnost splnili," uzavřela Ludmila Volčíková.