„Do Vimperka jsem se dostala jednoduše. Tenkrát se nastupovalo podle umístěnek a ta moje zněla Jižní Čechy – Vimperk. Našla jsem si to na mapě a přijela vláčkem od Strakonic. Město bylo šedivé a pršelo. Takže docela šok,“ vzpomíná na první příjezd do města v roce 1969 Hana Prokopová, která do té doby byla na Šumavě pouze jednou a to navíc na opačném konci, v Železné Rudě.

Přestože Vimperk v té době byl v podstatě ponurým pohraničním městečkem na počátku začínající normalizace, na doby svého pedagogického mládí vzpomíná nejraději. „Měli jsme dobrou partu a i přes šedivost doby bylo poměrně veselo,“ komentovala onu dobu profesorka Prokopová.

Školu převzala v hektické době, kterým začátek devadesátých let bezesporu byl a ředitelé škol museli řešit věci, kterými se do té doby vůbec nezabývali. Měnili se koncepce, názvy škol a řešili majetkové záležitosti.

V pátek dopoledne 19. června přijal Hanu Prokopovou, ředitelku školy, kde více než třetinu pedagogického sboru tvoří bývalí studenti i vimperský starosta Pavel Dvořák. Poděkování pronesl nejenom jako starosta města, kde škola sídlí, ale i jako kolega. Na zdejším gymnáziu totiž působil od poloviny sedmdesátých let až do svého loňského nástupu do čela radnice.

Ve funkci ředitelky Hanu Prokopovou nahradí Eva Piherová, která doposavad působila jako zástupce ředitele na Střední škole a Jazykové škole s právem státní jazykové školy Volyně.