Včera to Deníku potvrdila radní pro školství Jana Krejsová.

„Týká se to těch ředitelů, kteří jsou ve funkci déle než šest let,“ upřesnila Jana Krejsová. Novela školského zákona totiž říká, že všem takovým ředitelům končí pracovní poměr k poslednímu červenci letošního roku. Ministerstvo školství ale vydalo výklad přechodných ustanovení s tím, že pokud zřizovatelé škol konkurz nevyhlásí do konce dubna, mohou nynější ředitelé zůstat ve funkci po dobu následujících šesti let. Tedy v případě, že podnět na vyhlášení konkurzu zřizovatelům nepodala školská rada nebo česká školní inspekce.

 S výkladem ministerstva ale Jana Krejsová nesouhlasí. „Zákon je pro nás rozhodující a konkurzy proto vyhlásíme, aby měli ředitelé v ruce právní podklad o tom, že jsou v souladu se zákonem jmenováni radou Jihočeského kraje,“ vysvětlila Krejsová. Na Prachaticku se vyhlášení konkurzů týká třech škol.

Rozhodnutí kraje
Krajský úřad se rozhodl, že v souladu se zákonem vyhlásí výběrová řízení na ty ředitele škol, kteří jsou ve funkci déle než šest let. Kraj na Prachaticku zřizuje deset škol nebo krajských zařízení. Výběrové řízení se týká ředitelů DDM Prachatice, Gymnázium Prachatice a ZUŠ Vimperk.