Festival se koná se jednou za dva roky. Pozvání tentokrát dostalo město Prachatice, pěvecké seskupení Radostné přátelství, SeniorPoint s Dobrovolnickým centrem Prachatice a Obec baráčníků Vitoraz Prachatice. Sestava pětadvaceti účastníků z Prachatic vzorně reprezentovala město.

Radostné Přátelství vystoupilo v pátečním hlavním programu s pásmem písní „Hašlerky“ a mluveným slovem. Soubor sklidil, pod vedením Emilie Popielové, zasloužený potlesk. Na harmoniku doprovázel pan M. Penc a mluveným slovem doprovázel pan J. Popiel. Jako přídavek na závěr zazpíval soubor Seniorskou hymnu na nápěv „Panna Kačka“ od K. Hašlera a se slovy M. Pence.

V programu dále vystoupily soubory z Prahy z Života90 s břišními tanci, Klub Aktiv České Budějovice s lidovými tanci, zazněly i heligonky z Vysočiny, hudební skupina Jamáček z Plzně, nebo taneční soubor Hanka z Domažlic, Slunečnice z Českých Budějovic se zpěvem, vystoupilo ADETO Plzěň, Zahrádkářky Velké Dobré, Marietta Praha, a na závěr Oldboys Plzeň.

SeniorPoint Prachatice přivezl do Plzně své poslední číslo SeniorPoint Pressu, po kterém se jen zaprášilo a také banner, který stál na dobrém místě, protože kol něj prošlo více jak stovka lidí, několik desítek souborů a seskupení seniorů. Dobrý prezentace.

Dobrovolníci pak pomáhali, kde se dalo, v rámci tvůrčí dílny při výrobě a zdobení hnětýnek s baráčníky, organizace a dokumentace akce. Opět senioři dokázali, že jsou aktivní, jsou společenští, mají zájem se učit nové věci, zajímají se o věci veřejné. Radostnému Přátelství děkujeme, gratulujeme k významnému desetiletému jubileu, a kdo jste ještě nebyl na jejich výstavě v Zimní zahradě prachatické radnice, učiňte tak, je se na co dívat. Otevřeno denně v době otevírací doby Městského úřadu Prachatice.

Hanka Rabenhauptová