Jednu takovou jim ale přece jen mohl Prachatický deník včera sdělit. Rada města Prachatice zvážila jejich situaci a rozhodla o přidělení městského bytu pro manžele, kteří žijí třetí týden v nevyhovujících podmínkách v bytě, který jim po odstranění střechy kompletně promáčela voda.


„Je to schváleno," potvrdil Deníku prachatický starosta Martin Malý rozhodnutí rady města. „Požádali jsme příslušné úředníky města, aby 
v tomto případě vydali klíče od bytu neprodleně. Jedná se skutečně o naprosto bezprecedentní situaci, takže bychom měli být schopni předat klíče prakticky okamžitě," dodal Martin Malý s tím, že radní se na řešení mimořádné situace, v níž se manželé Svobodovi nacházejí, shodli naprosto jednomyslně.


„Tady si není kam sednout, jsme tu jako po bombardování na Ukrajině," řekl včera do telefonu Vladimír Svoboda. „Tak moc děkujeme, už se těšíme. Je to tu strašné, to jsem ještě nezažil," poděkoval prachatickým radním na dálku. „Jsem moc šťastný, až to řeknu ženě, bude radostí skákat, i když v našem věku už na to skákání moc nemáme. Zrovna šla na obecní úřad s nějakými věcmi, dáváme hodně věcí do knihovny. Jinak to tu máme po krabicích v bytě i ve sklepě," dodal Vladimír Svoboda.