Jde o zlomeninu levého zápěstí a město se od případu rozhodně nechce distancovat. „Ano, budeme to řešit,“ řekl pro Deník prachatický starosta Jan Bauer.
Pro takové případy má totiž prachatická radnice pojištění. „V souvislosti s chodníkovou novelou jsme pojištění v loňském roce ještě upravili a navýšili,“ upřesnila včera místostarostka Hanka Rabenhauptová. Doplnila, že se případ stal 23. prosince poblíž Skalky a je tedy jisté, že na městské komunikaci. „Bylo to v době, kdy přišla první ledovka. Byla nečekaná a lidé, jež mají zimní údržbu na starosti, nejsou schopni být na všech městských komunikacích současně. Stalo se a rozhodně nechceme dávat ruce pryč,“ zkonstatovala Hanka Rabenhauptová.
V současné době je případ zranění řádně nahlášen na městském úřadě a zatím je v řešení. Zraněná paní totiž musí nejprve ukončit léčení a následně se teprve může řešit případné odškodnění. „Teprve poté, až bude ukončena léčba, bude pojišťovna případ konkrétně vyhodnocovat, a podle rozsahu vyčíslí újmu finančně,“ vysvětlila postup Hanka Rabenhauptová.
Pro případné další případy však vedení radnice upřesnilo, že je potřeba nejlépe na místě zajistit svědky události. „Jde o to, aby pojišťovna neměla důkazní nouzi a mohla zraněného odškodnit,“ zdůvodnila místostarostka s tím, že pojišťovny tyto informace vyžadují. Proto stačí třeba požádat kolemjdoucího, aby dosvědčil, že se případ opravdu stal a jak, nebo třeba i to, zda měl dotyčný odpovídající obutí do zimního počasí.