„Co se týče dopravních nehod na Prachaticku, jejich počet se za víkend nijak razantně nezvýšil. Pouze v sobotu došlo k jedné. Vznikla zde škoda třicet dva tisíce korun. Pokud počasí zůstane stejné, mohou si na něj řidiči zvyknout a svou jízdu tomu přizpůsobit. Kdyby se často měnilo, bylo by to podstatně horší,“ zhodnotil vedoucí Dopravního inspektorátu Policie ČR v Prachaticích Martin Grožaj.
Pracovníci lyžařských areálů na Prachaticku si počasí pochvalují. „V současné době tu máme okolo patnácti až dvaceti centimetrů sněhu. Podmínky jsou už tak příznivé, že jsme mohli začít se zasněžováním. Pokud toto počasí vydrží i v příštích dnech, chtěli bychom zahájit provoz v pátek. Máme dvě lanové dráhy, dva malé vleky, snowpark či lyžařskou školu. Také se mohou návštěvníci těšit na večerní lyžování. Momentálně už máme k dispozici také čtyřkilometrovou běžeckou dráhu. Ta je ale zatím určena jen pro trénink, nikoli tedy běžným návštěvníkům,“ popisoval provozní technik Ski areálu Zadov Petr Vondraš.
Na Churáňově každou hodinou přibýval další a další sníh. „Sníh stále padá. Nyní tu máme tak okolo dvaceti centimetrů. Stejně tak i teplota stále klesá a přesahuje už osm stupňů Celsia pod nulou. Ochlazení způsobuje severovýchodní vítr. Nesněží sice nějak razantně, ale zato pořád,“ uvedl pozorovatel počasí Meteorologické stanice na Churáňově Roman Szpuk.
Silničáři zatím situaci zvládají bez větších komplikací. „V sobotu zůstal stát na silnici ve směru z Volar do Chlumu kamion. Komunikace byla ale průjezdná, takže větší komplikace nevznikly. Situaci se podařilo ihned vyřešit. Stav silnic na Prachaticku neustále monitorujeme,“ hodnotil dispečer Správy a údržby silnic v Prachaticích Jaroslav Petrášek.