Důvodů, proč se do oprav pustit, je několik. „Jednak je vodovod i kanalizace v dezolátním stavu a zároveň i předpokládáme, že by se na nový řad mohly časem napojit i další pozemky pod Hrabicemi,“ uvedl starosta Vimperka Pavel Dvořák. S Hrabicemi má totiž město do budoucna velké plány, které se budou líbit hlavně těm, kteří si marně lámou hlavu, kde postavit.

V tuto chvíli město nedisponuje žádnými zainvestovanými pozemky, které by byly určeny pro rodinnou výstavbu. Pozemky pod Hrabicemi a plány města by mohly celou situaci změnit.

„Ano, do budoucna počítáme s tím, že bychom zde udělali základní technickou vybavenost a pozemky by byly následně určeny pro rodinnou výstavbu,“ potvrdil Pavel Dvořák.

V září město předalo poslední byty v ulici Pod Pekárnou. Na několik let je tak s výstavbou městských bytů konec. „Nepočítáme s tím, že bychom například na pozemcích pod Hrabicemi stavěli ještě městské byty,“ potvrdil starosta.

„Nyní není kde ve městě stavět, takže jestli se městu podaři zainvestovat pozemky, na kterých to půjde, je to jedině dobře,“ říká obyvatelka města Alena Marousková.