Většina z nás vstoupila do těchto prostor poprvé, dokonce jsme měli možnost prohlédnout si s průvodcem místa, kde jsou uloženy ostatky našich slavných panovníků. Od historie a množství cizích turistů jsme zamířili Sněmovní ulicí do Parlamentu ČR. Měli jsme jedinečnou příležitost – navštívit prostory, kam přicházejí jen zahraniční hosté či velvyslanci, a dokonce zasednout do poslaneckých lavic. Takovou šanci můžeme mít už jen jako skuteční poslanci.

Naše cesta pokračovala přes Karlův most na lodě. Poklidná projížďka lodí po Vltavě, pod Karlovým mostem a okolo Čertovky trvala asi hodinu. Moc se nám líbila a dokonce jsme zjistili, že toho z historie naší země dost víme. To asi potěšilo i paní učitelku. Hodiny utíkaly jako voda, skoro jsme zapomněli i na jídlo. Před námi byla ještě jízda metrem, pro mnohé zážitek i problém např. s koupí lístku, ale statečně jsme se s tím vypořádali.

Zpestřením celého náročného dne byla návštěva obchodního centra, holky nakoupily nějakou parádu, ale hlavní starostí bylo konečně se najíst a napít, protože ve Zdíkově KFC a „mekáč“ není, směřovaly naše kroky právě sem.

A pak už jsme se rychle převlékli do svátečního a jeli do Hudebního divadla Karlín na muzikál Carmen. Hlavní postavu Carmen skvěle hrála Dasha a Josého ztvárnil Robert Jícha. Byl to nádherný zážitek, muzikál se všem líbil, nechybělo ani pár „lekavých“ scén či živý lev na scéně. Ke konci někteří z nás uronili i slzu. Mohutný potlesk byl odměnou pro všechny účinkující. Ačkoliv jsme měli za sebou náročný den a před sebou dlouhou cestu, únavu jsme většinou necítili, jen málokdo cestu domů prospal. Do naší klidné vesničky jsme dorazili několik minut po půlnoci.
Byl to povedený výlet – chtěli bychom poděkovat našim učitelům za jeho přípravu a průběh. My, deváťáci, si jen říkáme: „Škoda, že byl poslední.“

Žáci 9. třídy ZŠ Zdíkov