„Za poslední tři roky se zvýšil počet našich obyvatel přibližně o stovku. Tím pádem nám současná kapacita dvou tříd nestačí, a tak jsme se rozhodli zřídit třídu třetí. Bude sloužit především dětem, které u nás mají hlášený trvalý pobyt,“ zdůvodnil starosta Zdeněk Kantořík s tím, že třetí třída vznikne jen pár metrů od hlavní budovy mateřské školy.

„Místnost v přízemí vedlejší budovy je prozatím využívaná pro aktivity volného času. Do září bychom tak chtěli stihnout třídu vybavit, a to jak nábytkem, tak i koberci, botníky a určitě také sociálním zařízením pro děti. Bude mít prostě všechno, co taková třída v mateřské školce má mít. Samozřejmě najdeme i jiné adekvátní prostory pro nynější aktivity, které se v místností vykonávají,“ upřesnil starosta. Na vybudování třetí třídy by tak měl stačit grant ve výši osmapadesáti tisíc korun, k nimž zhruba dalších padesát tisíc přidá obec ze svého rozpočtu.

Třetí třídu rozhodně vítá i učitelka v mateřské školce Michaela Tesařová. „Je to rozhodně dobrý nápad, protože poslední ročníky dětí jsou doopravdy silné. Pokud by se tak kapacita nerozšířila, mohly by mít některé maminky problém. Musely by totiž buď zůstat s dětmi doma, nebo shánět hlídání. Další školky jsou až ve Vimperku nebo ve Stachách a u těch je možné, že jejich kapacita stačí také jen pro místní,“ obhájila stavbu třetí třídy.

Podle slov Zdeňka Kantoříka ale nepůjde o jedinou změnu. Budova stávající mateřské školky získá nová okna. Od kraje totiž Zdíkovští získali i další grant. „Rekonstrukci oken snad zvládneme po dobu letních prázdnin. Chtěli bychom vyměnit zhruba čtyřicet oken, zda nám ale peníze vystačí, poznáme až podle nabídek firem,“ řekl a závěrem dodal, že v letošním roce budou mít na rekonstrukci přes tři sta tisíc korun.