„Podle našich propočtů by to bylo asi o pět tisíc korun ročně více,“ upřesnil pro Deník netolický starosta Oldřich Petrášek a doplnil, že: „Na druhou stranu na energiích by nájemníci ušetřili asi šest tisíc korun za rok. Což podle obyčejného výpočtu říká, že se zateplení nájemníkům rozhodně vyplatí.“

Pokud by se obyvatelé netolických paneláků dohodli, snažilo by se město začít se zateplováním co nejdříve, tedy již v příštím kalendářním roce. „Ještě letos na podzim chceme vybrat firmu, která by nám připravila prezentaci pro zastupitele a nájemníky jednotlivých bytů. Přesný termín bude včas oznámen,“ tvrdí netolický starosta Petrášek .

Podle představ jeho a kolegů zastupitelů se při zkrášlování paneláků počítá se zateplením obvodového pláště, střechy a výměnou oken. „Jedno bez druhého nemá cenu,“ myslí si Oldřich Petrášek.

Na radu mohou jít lidé již nyní k nájemníkům panelového domu v ulici 9. května, tam je jeden panelák již zateplený. Oprava takového domu stála přibližně čtyři až šest milionů korun. Samotné náklady na jeden panelový byt se pak pohybují okolo sto pětašedesáti tisíc korun.