Ti se sešli v pondělí odpoledne na prvním poprázdninovém jednání a opět se vrátili k bodu, který projednávají už řadu měsíců.
Vedoucí odboru hospodářského a bytového vimperské radnice Vladimír Rak zařadil tento bod do jednání.
Historie
„Zvažovali jsme, zda prodat pozemek až po realizaci stavby nebo ještě před ní. Společnost zde chce stavět penzion. Nakonec jsme se rozhodli, že pozemek prodáme až po stavbě. Soudní znalec cenu pozemku odhadl na 2 700 000 korun, tedy 160 korun za metr čtvereční. To se ale zájemci nelíbilo a nabídl za pozemek milion korun. S tím jsme zase nesouhlasili my,“ připomněl celou anabázi Vladimír Rak.
Zájemce o pozemek totiž nesouhlasil s tím, že byl celý oceněn jako stavební, když většina je ornou půdou. Proto na místo vyjeli i radní.
Nyní zastupitelé zvažovali, zda pozemek rozdělí na stavební a ornou půdu a prodají jej tedy za navrhovaný milion korun. „Podle našeho odboru to není správné,“ uvedl své stanovistko Vladimír Rak, podle něhož by neměli zastupitelé dělit půdu, kterou už jednou soudní znalec ocenil.
Špatná formulace
„Žádost firmy o pozemek byla nešťastně formulována a proto došlo k ocenění, ke kterému došlo. Domluvili jsme se s firmou, že jako stavební využije tři menší pozemky, zbytek bude ornou půdou. Myslím si, že toto řešení je obhajitelné,“ uvedl k této problematice před zastupiteli místostarosta Bohumil Petrášek.
„Za jinou cenu jim to ani neprodáme,“ dodal zastupitel Jaroslav Zámečník, který jako první v minulosti vystoupil proti záměru prodat firmě celý pozemek za cenu necelé tři miliony a upozornil, že ne všechny pozemky jsou opravdu stavební půdou.
Zastupitelé nakonec zvedli ruku pro prodej za navrhovaný milion korun.
„Jsem rád, že jsem se přesvědčil, že dokážete uvažovat sami za sebe, svým vlastním rozumem,“ pochválil v závěru jednání zastupitele Jan Šteffl za rozhodnutí, že pozemek prodají za nižší cenu, než kterou původně chtěli.