Ačkoli samotné umístění zastávek v počátku nebyl takový problém, horší to je se stojícími autobusy na nich, mnohdy bez přítomnosti jejich řidičů. Majitelům soukromých objektů na této straně náměstí totiž blokují vjezd, a to klidně i na půl hodiny. „To se mi stalo opět o minulém víkendu, kdy jsem nemohl vyjet, protože mě blokoval zájezdový autobus. A to už nemluvím o pracovních dnech, kdy mi tady autobusy odpoledne stojí normálně,“ připomněl opakující se situaci Jiří Zimmerhansl.

Ze začarovaného kruhu ale snad Netoličtí konečně vystoupí. Zastávky by se měly vrátit na své původní místo před muzeum. K této variantě se při středečním jednání přiklonila nejenom většina netolických zastupitelů, ale také přísedících. „Vrátil bych je k muzeu. A ne jen z toho důvodu, aby se cestující při dešti měli kam schovat, jak už několikrát padlo. Důležitá je pro mě především bezpečnost, a tu tato varianta jednoznačně splňuje,“ doplnil jeden z návštěvníků zastupitelstva.

„Asi je to nejlepší varianta. Zrovna nedávno před muzeum přijel jiný zájezdový autobus a zastavil těsně u ostrůvku, který tady po rekonstrukci nově vznikl. A bez problému vyjel,“ přidala svůj názor ředitelka muzea Daniela Liščáková. Právě nový ostrůvek byl důvodem, proč na předchozích jednáních zastupitelé na tuto variantu nechtěli kývnout. Ubral totiž část parkovacího místa, které tady v minulosti pro autobusy bylo. Dnes by se tak opět při parkování pravděpodobně dostaly před jiný vjezd a situace s jeho blokováním by se mohla opakovat. Jak moc by ale do vjezdu autobusy zasahovaly, musejí Netoličtí před dalším přemístěním zastávek ještě dořešit.

Tímto rozhodnutím smetli ze stolu další návrh, se kterým na jednání zastupitelstva přišel Jindřich Vaníček, správce majetku města. „Měli jsme vypracovat řešení, při němž by se zastávky přemístily do středu náměstí podél chodníku u kašny. Souvisela by s tím ale oprava chodníku,“ představil jednu ze zmíněných možností.

„Jak se ukázalo, autobusy na náměstí nepatří. Budeme to tak brát jako nouzové řešení. Za sebou máme totiž jednání z investorem, který projevil zájem vybudovat obchodní centrum, kde by mohlo vzniknout i autobusové nádraží,“ doplnil starosta města Oldřich Petrášek.