S úplně novým řešením vystoupil na jednání správce majetku města Jindřich Vaníček. „Po jednání všech zainteresovaných stran se jako nejlepší řešení ukázalo přemístění zastávek před pojišťovnou ke kašně. Vyhnuli bychom se tak dalším stížnostem,“ informoval zastupitele. Ne všem se ale nápad zamlouval. Někteří zastupitelé navrhovali vrátit autobusové zastávky před muzeum.

Jiní ale byli i pro návrh ponechat zastávky tam, kde jsou. „Stávající řešení je v souladu se zákonem. Vnímali jsme ale výhrady obyvatel a chtěli najít lepší řešení. A to jsme předložili,“ vyjádřil se tajemník městského úřadu Petr Kotrba. Blokování vjezdu by poté zastupitelé vyřešili domluvou přímo s dopravcem.

Začarovaný kruh Netoličtí nakonec vyřešili tak, že do příštího zastupitelstva mají být předloženy finanční náklady nové varianty. I tak ale stále zůstávají otevřeny i další možnosti. Pokud by bylo realizováno přemístění zastávek ke kašně, zrekonstruovat by se tady musel i chodník. Na to Netoličtí nemají.
„Jezdím přes Netolice několik let a ta nynější situace mi připadá jako z jiné galaxie. Nechápu, proč se měnilo něco, co bylo přehledné, do současné podoby, která se vymyká chápání rozumně uvažujícího člověka. A jestli se to teď bude měnit znovu, je to úplný Kocourkov,“ komentoval situaci jeden z cestujících, který si nepřál uvádět své jméno.

Obyvatelé města a nakonec i cestující si tak na rozhodnutí zástupců města budou muset zase počkat. Konečné řešení je totiž pro ně zatím v nedohlednu.