Hned po druhé hodině odpolední v pátek, kdy zápisy začaly, zaplnili budoucí prvňáčci také Základní školu ve Vodňanské ulici v Prachaticích. „Strašně moc se těším do školy. Nejvíce na to, až se naučím číst. Docela už umím i počítat,“ řekl David Wágner, který vše zvládl bez problémů a nakonec si ještě odnesl malý dárek.

Každý šel k zápisu dobře připraven. Ve školce se snažily učitelky a doma zase hlavně maminky. „Nacvičili jsme si básničku i písničku, a také zavazování tkaniček. Patrik se do školy moc těší a myslím, že je dobře připravený. I školní potřeby už máme nakoupené,“ sdělila maminka Jarmila Pijáčková.

Volary a Netolice

Zápis do první třídy byl také v Netolicích a Volarech, ale už minulý týden. „U nás přišlo celkem třicet dva dětí, z toho jich pravděpodobně sedm dostane odklad. Bohužel i letos tak otevřeme pouze jednu třídu. Tak je to už poslední tři roky. Je škoda, že není více dětí,“ konstatoval ředitel ZŠ Netolice Karel Pižl.

To ve Volarech, jsou s počtem dětí přece jen o něco spokojenější, město je však také o dost větší. „K zápisu přišlo padesát čtyři dětí. Přijato jich je čtyřiačtyřicet. U deseti byl navržen odklad, ale myslím, že některé z nich nakonec do první třídy nastoupí. Určitě otevřeme dvě třídy. Jinak jsme v posledních letech zaznamenali nárůst v počtu dětí, i když ne nijak výrazný,“ sdělila zástupkyně ředitele ZŠ Volary Dana Míková.

Ta ještě na závěr doplnila, že děti přišly k zápisu velmi dobře připravené.