V části zmíněné ulice je zákaz, který ovšem řidičům příliš nevadí. Navzdory dopravnímu značení a „žlutým pruhům“ tady totiž parkují i nadále.

Domluva města

„Máme domluvu s místním obvodním oddělením Policie ČR, že zde budou dělat častější kontroly. Zároveň může i naše městská policie kontrolovat, zda řidiči dodržují pravidla,“ uvedl včera starosta města Oldřich Petrášek.

Na otázku, jak funguje tato praxe například o víkendech, o uplynulém víkendu zde vozidla totiž parkovala, poznamenal, že právě víkendy jsou převážně v režii státní policie.

„Je třeba si uvědomit, že naše městská policie má pouze jednoho zaměstnance, kterému více než padesát procent úvazku dělá administrativa. Dělá totiž přestupková řízení i pro okolní obce,“ upozornil starosta.

Špatné zkušenosti

„S projížděním této ulice mám jenom nejhorší zkušenosti. V sezoně se tu pomalu nedá projet, auta parkují po obou stranách. Navíc se Gregorova ulice v jednom místě stáčí doleva a když tu stojí auta, není tu takřka vidět. Jenom jednou jsem tu viděl policii, jak obcházela vozidla a řidiče pokutovala. Jednalo se ale jenom o nárazovou akci, druhý den tam stála vozidla zase,“ popsal své zkušenosti Petr Šandera z Netolic.

Kde parkovat?

„Je třeba si uvědomit, že tady parkují především lidé, kteří tu bydlí. Každá rodina už má dneska několik vozidel, a tak je jasné, že je někam chtějí zaparkovat. Možná, že by tedy mělo město začít řešit otázku počtu parkovacích míst ve městě, není jich totiž dost. Často tady parkují v místech, kde je zákaz, i samotní úředníci, kteří tu bydlí. Když výjimečně zaparkují správně, druhý den ráno už se tu rozdávají pokuty. Argument, že mají obyvatelé parkovat na náměstí, není podle mě řešením. Navíc by mělo větší smysl, kdyby byl zákaz po celé jedné straně ulice a ne cik cak, jako tomu je nyní,“ říká jeden z obyvatelů Gregorovy ulice.

„Policisté z netolického oddělení samozřejmě v této ulici kontroly dělají, přestupky řeší blokovými pokutami, někdy i domluvou. Dvacet čtyři hodin v kuse tam ale samozřejmě stát a kontrolovat nemohou,“ říká policejní tisková mluvčí Radka Sovová.