„Víkend ukázal, jak jsou vyznavači sjezdovek natěšeni na dobrou lyžovačku. Připadlo dostatek sněhu, do toho jsme i uměle zasněžovali, takže byly podmínky na Kobyle ideální. V sobotu se včetně večerního lyžování u nás otočila tisícovka lyžařů,“ informoval spokojený ředitel LA Zadov Milan Čertík a dodal: „V neděli po poledni jsme už měli přes šest stovek lidí a s večerním lyžováním jich čekáme přibližně osm stovek. Mohu navíc říci, že se o tomto víkendu chovali lyžaři na svahu velice slušně a nemám zprávu o tom, že by došlo k nějakému pádu se zraněním.“

Po několika dnech, kdy nemohli na tratě vyrazit z důvodu nedostatku sněhu běžkaři, se i ty podařilo zprovoznit. „V sobotu jsme upravili celých padesát kilometrů běžeckých tratí, i když ne po celé délce jsou stoprocentně kvalitní. V lesních úsecích je to horší,“ uvedl Milan Čertík.

Co se týče lyžařů běžců, štěstí v neštěstí měl šedesátiletý muž, který se v sobotu vydal sám do oblasti Jezerní slati, kde upadl do bezvědomí. „Jezerní slať se nachází blízko Kvildy, kde je terénní stanice horské služby. Záchranáři tak na místo dorazili do pěti minut,“ upřesnil člen HS Šumava Ondřej Zeman s tím, že zachraňovaný dostal čtyři výboje z externího defibrilátoru a po příjezdu rychlé záchranné služby se pacienta podařilo částečně rozdýchat a převést na JIP do Prachatic.