Navíc své sehrála i souhra několika skutečností.
Jednou je fakt, že sama ulice, v níž hasiči i zdravotníci zasahovali, je poměrně dlouhá a zasahuje do kolonie za kolejemi, navíc v pořádku nebylo ani označení domu číslem popisným, u kterého vypadla jedna číslice. Ve chvílích, jako byla tato, kdy čas hraje rozhodují roli, může být každá vteřina zbytečného hledání osudová.
Podle Miroslava Froňka z prachatické záchranky může být na komplikace zaděláno už na samotném začátku při nahlášení krizové situace. „Je to vždy závislé na tom, jak kvalitní informace se podaří operátorům od volajícího získat. Občas se stane, že ve stresu, který v takovou chvíli volající prožívá, na ně něco vychrlí a bez určení adresy zavěsí. My samozřejmě máme možnost volat zpět, ale to už způsobuje zbytečnou prodlevu v zásahu,“ uvedl Miroslav Froněk.

Horší je to v noci

Orientaci přímo v terénu usnadňuje posádkám zdravotnické záchranné služby při výjezdu jednak navigace ve vozidlech a lepší orientaci napomáhá i zdokonalování posádek, pokud se týká znalostí místopisu.
K občasným komplikacím s hledáním místa dojezdu přispívají podle Froňka někdy i nedostatečně označené ulice, nebo samotné objekty. Označení ulic bývají zašlá, či chybí, čísla popisná na domech bývají malá a nevýrazná, nebo jsou daleko od příjezdové cesty. Pak je místní znalost prostředí a někdy i jmen k nezaplacení. Jinak mohou posádky chvíli hledat, a to především v nočních hodinách.

Dům si označte

„Problém bývá také u novostaveb, na které ještě majitelé nestihli umístit číslo domu, proto bych doporučil dát je ještě v době výstavby a pokud možno co nejblíže příjezdové cesty, například na dřevěný sloupek a podobně,“ doporučil Froněk.
Podle jeho slov by se nad rozlišením domů na sídlištích měli zamýšlet také projektanti a jejich vlastníci, pokud plánují například zateplení a následné zabarvení fasád. „Tak je tomu například v Českých Budějovicích, kde jsou na domech jasné markanty, podle nichž se posádka vozu může už z dálky orientovat. To by se dalo i v menších městech zejména tam, kde se staré panelové domy zateplují,“ domnívá se Miroslav Froněk.
Připustil ale, že složité hledání není jen výsadou anonymních panelových džunglí. „Na druhou stranu je ale často orientace v sídlištích jednodušší, než například v malých obcích a staré zástavbě, kde jsou domy různě na sobě nalepené a vchody do nich bývají často z různých stran,“ dodal Miroslav Froněk z prachatické záchranky.