Právě odtud totiž přišel na linku 158 telefonát, oznamující, že v okně chodby mezi sedmým a osmým patrem jednoho z paneláků sedí na parapetu mladý muž se zřejmými sebevražednými úmysly. „Přijeli jsme k paneláku z druhé strany a viděli nohy vykukující z okna. Zacouvali jsme tedy zpátky, aby nás neviděl a vydali jsme se nahoru,“ začal líčit událost Petr Žák.
Zatímco shluk lidí v sedmém patře upoutával pozornost pětadvacetiletého mladíka, oba policisté vyjeli do osmého patra a nepozorovaně se přiblížili k oknu.
„Seděl v okně, držel se rukou parapetu a díval se dolů. Bylo jasné, že se chystá skočit. Věděli jsme, že každý pokus navázat s ním kontakt by jeho rozhodnutí mohl uspíšit a jedinou šancí bylo využít skutečnosti, že vnímá lidi ze spodního patra, ale nás si zatím nevšiml,“ pokračoval ve vyprávění nadpraporčík Martin Willmann.
Jeho kolega pak obešel otevřené křídlo okna a zezadu muže uchopil za levou ruku a hrudník, a Willmann ihned mladíka zajistil z druhé strany.
„Sundali jsme ho z parapetu a odvezli k nám na oddělení. Cestou jsme se dozvěděli, že ho k pokusu ukončit svůj život vedly finanční a rodinné důvody,“ zakončil popis události, která se odehrála 27. června nadpraporčík Petr Žák.
Nešťastný muž pak putoval na Psychiatrické oddělení českobudějovické nemocnice. Za zdařilou záchranu lidského života byl prostřednictvím okresního policejního ředitele v Prachaticích podán návrh na ocenění obou policistů.