Pokuty

Celkem čtyři osoby ve Vimperku musely na místě zaplatit blokovou pokutu, když se policisté postavili do velmi frekventovaných ulic Sušická a Pražská.

Chodec

„V prvním případě se jednalo o špatný technický stav vozidla, v dalších dvou případech dostali řidiči pokutu za to, že neměli bezpečnostní pás a pokutě neunikl ani chodec, který se vydal na druhou stranu vozovky, aniž by k přecházení použil vyznačený přechod,“ uvedl k včerejší akci vedoucí prachatického dopravního inspektorátu Martin Grožaj.

Hlavní podstatou celé dopravně bezpečnostní akce byla především kontrola v blízkosti škol a školských zařízení, ale také kontrola technického stavu vozidel a přítomnost alkoholu v krvi.

Policisté se zaměřili i na vyvrácení mylného tvrzení o absolutní přednosti chodců na přechodech.

Služba dopravní policie proto vyrazila za včerejšek dvakrát v různém časovém intervalu i před Základní školu ve Vodňanské ulici v Prachaticích. „Zasahovali jsme do plynulosti vozidel jen v nezbytně nutných okamžicích, hlavně, když se u přechodu shromáždilo více dětí. Některé z nich nevěděly, zda mohou přejít či nikoliv. Zjistili jsme navíc, že i samotní rodiče nerespektují dopravní značení zákaz vjezdu, když své ratolesti chtěli dopravit co nejblíže ke škole,“ doplnil.

Přestupkům se nevyhnuli ani motoristé v Prachaticích, ale protože podle Martina Grožaje nebyly příliš závažné, byly ve všech případech řešeny domluvou.