Nejde ale o žádnou poruchu, podle slov tajemníka Petra Kotrby se totiž připravuje jejich nový vzhled. „Jde o akci, která se již připravovala v předchozím roce, a to na základě nespokojenosti právě těch, co si informace o městě vyhledávají přes internetové stránky,“ informoval s tím, že jejich obsah bude rámcově zachován. Jeho struktura by ale měla být za pár dní mnohem přehlednější.
Jak totiž prozradil dále, stránky budou upravené tak, aby se snadněji získávaly informace například z hlášení obecního rozhlasu, místního zpravodaje a nebo kalendáře kulturních akcí. „Ty by měly být hned na hlavní straně, kde kromě nich budeme i nadále informovat o všech aktuálních novinkách z města,“ upřesnil tajemník, který doplňuje, že nově se na internetových stránkách objeví i fotokronika města nebo anketa, kde se budou moci vyjádřit všichni obyvatelé.
Upraveny budou podle jeho slov ale i pro nevidomé. „K tomuto kroku jsme přistoupili hlavně z toho důvodu, že jsme chtěli zjednodušit celkovou orientaci návštěvníka. A tak doufám, že se nám to i podaří a za čas, kdy si na ně obyvatelé zvyknout, bude naše snaha odměněna. Jinak další ze změn se bude týkat i vizuální stránky. Typická kašna na náměstí, která byla na stránkách k vidění už mnoho let, se totiž také nahradí. Všechny tyto změny si mohou návštěvníci stránek prohlédnout už v pondělí, do té doby by měly být všechny úpravy dokončeny,“ dodal.
Nový vzhled ale nebude po pondělním spuštění ještě konečný. Obyvatelé se totiž ke vzhledu a praktičnosti nových stránek budou moci vyjádřit ještě při měsíční zkušební lhůtě, a tím říci, co se jim na nich líbí nebo nelíbí.
„Internetové stránky našeho města si prohlížím pravidelně a možná díky tomu jsem na ně už zvyklá a přijdou mi přehledné. Nevím, jak jsou ale na tom lidé, kteří se na ně dostanou jen občas. Podle mě by se tak jejich systém vůbec nemusel měnit, ohledně vzhledu jsem ale pro. Mohly by být trochu modernější,“ vyjádřila se čtyřiadvacetiletá Lucie z Netolic, která doplňuje, že pokud se stránky upraví i pro nevidomé, je to určitě správný krok.