Přesně takové upozornění mohli najít návštěvníci města vylepené nejen u veřejných toalet, ale i ve svých e–mailových schránkách.
Na listu o formátu A4 je upozornění (nejen) pro návštěvníky města. V letáku se píše o veřejných záchodcích v uličce u radnice a jejich hrozném stavu. Respektive zde neznámý autor píše, jak se má návštěvník veřejného WC připravit před jeho návštěvou. Celý text je na první pohled úsměvný a jistě pobaví, bohužel je na něm také mnoho pravdy. Toalety jsou opravdu ve špatném stavu.
„Vím o tomto letáku, který se v Netolicích objevil. Samozřejmě také vím o stavu veřejného WC. V současné době se je chystáme alespoň částečně opravit. To znamená, že je vymalujeme a vyčistíme,“ sdělil starosta Oldřich Petrášek. Částečné opravy budou podle jeho slov hotové ještě před Staročeským jarmarkem, který se koná 26. května. Jak dlouho však vydrží v důstojném a provozu schopném stavu, to je otázka.
Bohužel zřejmě brzy budou zdi a toalety opět pomalované a poničené. Jak starosta přiznává, s mládeží, která WC znečišťuje a ničí, lze jen stěží bojovat.
„My bychom samozřejmě rádi tyto prostory celkově zrekonstruovali, ale na to zatím nejsou peníze. Pokud je mít budeme, nové WC by mělo být takové, aby se na něm nedalo skoro nic zničit,“ konstatoval Oldřich Petrášek.
Co udělat pro to, aby opravené toalety nikdo opět nepoškodil, to nyní nikdo neví.