Předávala se takzvaná Cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci. Čestné uznání za dobrovolnickou činnost získala také Lenka Hanžlová za práci pro Farní Charitu Prachatice.
„Lenka Hanžlová s naší organizací spolupracuje již několik let. Ocenění získala za svou dobrovolnickou práci pro farní charitu, obzvlášť za aktivní spolupráci a pomoc při Tříkrálové sbírce,“ informovala pracovnice Farní charity Prachatice Kateřina Budišová.
Kromě Křesadel a čestných uznání za dobrovolnickou činnost, se udělovalo také čestné uznání za dlouhodobé dobrovolnictví v Českém červeném kříži, dále cena za Komunitní projekt roku a cena pro týmy Dobrá parta roku 2006.
Za dobrou partu byli oceneni také dobrovolníci z Hospice svatého Jana N. Neumanna v Prachaticích za péči o nevyléčitelně nemocné. Jednalo se o pětici prachatických gymnazistů. „Jsou to nesmírně kvalitní a vzácní mladí lidé. Do hospice přinášejí optimismus, radost a pohodu. Pro naše pacienty jsou opravdu světlem, a právě proto jsme si je dovolili nominovat,“ řekla vrchní sestra z hospice Eva Ludačková.
Všichni tito lidé zaslouží veliký obdiv a uznání. Je jen málo těch, kteří pracují pro druhé, aniž by za to chtěli nějakou odměnu.